Szafki RTV Glamour

Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Opis kategorii

Szafka RTV w stylu glamour: elegancki i praktyczny element wyposażenia wnętrz

Szafka RTV glamour to mebel coraz częściej wybierany przez wielbicieli nowoczesnego stylu z domieszką luksusu. Taki mebel niezwykle dobrze się prezentuje, nadając mieszkaniu dystyngowanego, nieco królewskiego wyglądu. Jego zalety estetyczne to jednak nie wszystko: w parze z imponującym wyglądem idzie trwałość i wysoka funkcjonalność.

Czym charakteryzuje się styl glamour? Szafki RTV i inne meble

Glamour to w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego: przepych, splendor. Styl glamour to więc przeciwieństwo architektonicznego i wnętrzarskiego minimalizmu. Łączy w sobie ponadczasową elegancję, przepych i nowoczesność. Podstawową cechą wyróżniającą go na tle innych stylów urządzania przestrzeni mieszkalnych i biurowych jest bogate zdobienie oraz połysk.

Powierzchnie mebli i wnętrz w stylu glamour zachwycają nie tylko ciekawymi kształtami i kolorami, ale i błyszczącymi powierzchniami, uzupełnionymi często o lustra i elementy szklane. Nawiązujący do epoki baroku styl obfituje w nieco ekstrawaganckie szczegóły, które spodobają się bez wątpienia osobom ceniącym luksus i blichtr.

Meble w stylu glamour są zwykle dość masywne i bogato zdobione. Obite skórą fotele czy kanapy łączą się w przestrzeniach zaaranżowanych w tym stylu z błyszczącymi powierzchniami szaf, szafek RTV glamour czy stołów i bogato zdobionymi ramami luster.

Szafka RTV glamour: cechy

Szafka pod telewizor stoi zwykle w najbardziej reprezentacyjnym miejscu mieszkania lub domu. Umieszczony w salonie mebel powinien nie tylko doskonale spełniać swoją funkcję jako podstawka pod telewizor i drobne elementy codziennego użytku takie jak pilot, czasopisma czy książki, ale i robić dobre wrażenie na wszystkich odwiedzających mieszkanie gościach. 

Szafka RTV glamour to nowoczesny mebel o błyszczącej powierzchni. Dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych i kształtach, w zależności od preferencji można też nabyć szafkę wyposażoną w zamykane szuflady lub z półkami. Dostępne są zarówno stojące, jak i wiszące szafki pod telewizor.

Cechą wspólną większości szafek RTV glamour jest powierzchnia odbijająca światło. Przednia część mebli zawiera wbudowane szyby i elementy lustrzane lub materiał, z którego są wykonane, wykończony jest na wysoki połysk.

Meble wyposażone są też często w ozdobne uchwyty, gałki i rączki. Niejednokrotnie klienci przeglądający ofertę produktów do salonu w stylu glamour spotykają się też z kryształami, elementami kamienia lub innymi bogatymi zdobieniami dodanymi do mebli. 

Szafki glamour wykonane są najczęściej z wysokiej jakości drewna lakierowanego lub materiału PVC z połyskiem. W zależności od preferencji klienci mogą wybrać szafkę w stylu glamour stylizowaną na mebel barokowy lub mebel w bardziej nowoczesnym wydaniu.

Jak wybrać szafkę RTV glamour do salonu?

Szafka RTV glamour powinna przede wszystkim spełniać nasze oczekiwania dotyczące funkcjonalności tego mebla. W zależności od tego, czy klient zamierza powiesić telewizor na ścianie, czy też postawić go na odpowiednio dobranym meblu, sprawdzi się nieco inny rodzaj szafki.

Przy urządzeniu mieszkania zwraca się też jednak uwagę na wiele innych elementów: kolor szafki, jej kształt i wykończenie także mają ogromne znaczenie. Dobierając szafkę pod telewizor, warto zadbać o odpowiednie dopasowanie jej do pozostałych mebli umieszczonych w salonie.

Szafka rtv glamour: dużo więcej, niż podstawa pod telewizor

Duże znaczenie ma to, czy korzystanie z mebla będzie ograniczać się tylko do podtrzymywania telewizora, czy szafka rtv glamour posłuży nam też jako schowek na przedmioty codziennego użytku.

Jeżeli chcemy przechowywać w niej np. książki, płyty CD lub DVD albo pilot od telewizora, warto zwrócić uwagę na to, by mebel wyposażony był w odpowiednią ilość półek lub szuflad.

Osoby, które chcą wykorzystać szafkę pod telewizorem jako dodatkową przestrzeń do przechowywania, mogą woleć szafkę zamykaną, w której będzie można chować wszelkie drobiazgi bez konieczności dbania o ich estetyczne ułożenie. 

Z kolei ci z nas, którzy woleliby ułożyć pod telewizorem elegancki komplet ceramiki lub nowy zestaw książek, wybiorą szafkę glamour z oszklonymi drzwiczkami lub otwartymi półkami.

Czy glamour nie przekształci się w kicz?

Część osób ceniących przepych i bogate zdobienia obawia się, że urządzenie całego salonu w stylu glamour może kojarzyć się z kiczem oraz przesadą. Nie jest to zmartwienie całkiem bezpodstawne.

Wybierając meble w tej stylistyce, należy zachować pewną czujność, aby zachować granice dobrego smaku i nie przytłaczać mieszkańców oraz gości nadmierną ilością zdobień. Nikt nie chce przecież, aby jego mieszkanie wyglądało jak barokowy zamek.

Zastosowany z umiarem styl glamour pozwala jednak urządzić mieszkanie nie tylko funkcjonalnie i przytulnie, ale i z bardzo dużym smakiem. Kluczem będzie tu zachowanie odpowiedniej równowagi między zdobieniami a prostotą i zadbanie o to, by kolor i faktura mebli nie "kłóciły" się ze sobą.

Szafka RTV glamour a metraż pomieszczeń

Rozmiar i kształt szafek pod telewizor mogą być rozmaite. Wybór konkretnego modelu podyktowany jest nie tylko względami estetycznymi, ale i bardziej przyziemnymi kwestiami, takimi jak chociażby metraż mieszkania i ilość mieszkających w nim osób.

Urządzając kawalerkę, można pozwolić sobie na większą rozrzutność w planowaniu przestrzeni, natomiast jeżeli meblowany salon znajduje się w niewielkim mieszkaniu, które powinno zostać dostosowane do potrzeb rodziny z dziećmi, do zakupu szafki RTV glamour podchodzi się całkiem inaczej.

Szafka RTV glamour często jest błyszcząca i bogato zdobiona, nie znaczy to jednak, że przeznaczona jest tylko dla osób dysponujących nieograniczonym metrażem. Osoby mieszkające samotnie lub pary posiadające duże mieszkanie mogą pozwolić sobie na zakup szafki z mniejsza ilości powierzchni użytkowej, ale i rodziny z dziećmi bez problemu znajdą w ofercie naszego sklepu szafki, które spełnią ich oczekiwania. 

Większe i bardziej pojemne szafki nie tylko zachwycają pięknym, oryginalnym wyglądem, ale i umożliwiają optymalne zorganizowanie przestrzeni w mniejszym mieszkaniu.

Nasza strona używa plików ciasteczek (cookies),
aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie.
Więcej o naszej Polityce Prywatności można znaleźć tutaj.